Конкурс-захист науково-дослідницьких робіт учнів Малої академії наук України.
Обдаровані юнаки і дівчата Борщівського району та громад, освітяни зібралися 10 січня у Борщівському НВК «ЗНЗ І-ІІІ ст№3-гімназія ім.. Р.Андріяшика»
Обдаровані юнаки і дівчата Борщівського району та громад, освітяни зібралися 10 січня у Борщівському НВК «ЗНЗ І-ІІІ ст№3-гімназія ім.. Р.Андріяшика», щоб разом відзначити відкриття найпрестижнішого інтелектуального змагання – конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів Малої академії наук України.
МАН – це той простір, що допомагає вишукувати таланти, дає можливість кожній дитині проявити та реалізувати себе. Тут немає територіального поділу, тут мають можливість навчатися усі обдаровані та здібні учні, а секції вести – як науковці так і вчителі.
Згідно рейтингу Борщівська філія за результатами посіла четверте місце в області. Велика заслуга в цьому керівника Борщівська філії Тернопільського обласного відділення МАН України Марії Гришкової.
Із щирою вдячністю до юних науковців та до всіх, хто їх підтримує, звернулися завідувачка районним методичним кабінетом Інна Лань, начальник відділу освіти Борщівської міської ради Галина Кашуба, директор школи Іван Крохмалюк.
Наші «манівці» досягли чималих успіхів. У квітні 2019 р. Михайличенко Віталій, учень 11 класу Борщівської ЗНОШ І-ІІІ ст. №1 та Максим Тісногуз, учень 9 класу Кривченської ЗОШ І-ІІІ ст. брали участь у фіналі конкурсу «Всеукраїнський юнацький водний приз 2019» в м. Київ. Михайличенко Віталій отримав І місце і представляв Україну на конкурсі у Швеції. Максим Тісногуз отримав спеціальний приз. Нагородою для хлопців була також поїздка на Міжнародний водний конгрес «ЕТЕВК» в м. Чорноморськ, де вони представляли свої роботи перед фахівцями та науковцями різних країн світу.
4–7 листопада 2019 року у Києві відбувся фінальний етап X Всеукраїнської науково-технічної виставки-конкурсу молодіжних інноваційних проєктів «Майбутнє України». Тернопільське обласне відділення представляло п’ятеро слухачів, в тому числі троє з Борщівської філії.
Максим Тісногуз, учень 9 класу Кривченської ЗОШ І-ІІІ ст. розробив проєкт модернізації водозабірного трубопроводу мікроГЕС сифонного типу з метою усунення головного недоліку установки - утворення у ньому повітряних корків.
Катерина Федоришина, учениця 11 класу Скала-Подільського НВК «ЗНЗ І-ІІІ ст.-ДНЗ» досліджувала ресурсноощадні технології виготовлення контактів високовольтної та високо амперної комутуючої апаратури із відходів виробництва.
Андрій Дудук, учень 9 класу Борщівського НВК «ЗНЗ І-ІІІ ст№3-гімназіїя ім.. Р.Андріяшика» віднайшов спосіб ефективного поєднання турбін Савоніуса та Дарє у вітроелектростанції. Науковий керівник – Андрій Мулярчук , викладач Борщівської філії.
Під час фіналу учасники демонстрували моделі і макети, здійснювали стендовий (портерний) захист проєктів, відповідали на запитання членів журі та гостей виставки.
Шановні учні, пам’ятайте, що на вас лежить велика відповідальність - не загубити свій талант, а скористатися ним. Успіхів вам і великих перемог!