Нова українська школа – нові підходи до навчання і викладання
28 лютого 2018 року відбулася творча зустріч «Методичні сенсації - анонси педагогіки» з заступниками директорів шкіл, директорами закладів дошкільної освіти, вчителями початкових класів.
28 лютого 2018 року відбулася творча зустріч «Методичні сенсації - анонси педагогіки» з заступниками директорів шкіл, директорами закладів дошкільної освіти, вчителями початкових класів.
Про організацію нового освітнього середовища для учнів закладів освіти йшлося у виступі завідувача комунальної установи «Борщівський районний методичний кабінет» Король О.Є.
У презентації «Нова українська школа – нові підходи до навчання і викладання» Оксана Євгенівна ознайомила учасників заходу з Концепцією Нової української школи як фундаментом реформи середньої освіти.
Практичне спрямування реалізації Концепції Нової української школи мав тренінг, який провела методист з початкового навчання Воробець В.І., що безпосередньо стосувався ключових компетентностей учня, виховання на цінностях, створення освітнього середовища, навчання, основаного на принципах «дитиноцентризму», нового змісту навчання. Особливе заохочення в учасників викликали «Ранкові зустріч», які презентувала директор дошкільного закладу «Сонечко» Кузик Марія Богданівна.
Методист з дошкільної освіти Крохмалюк О.С. акцентувала увагу на основні завдання, які реалізовуються в закладах дошкільної освіти та забезпечення наступності дошкільною і початковою освітою в світлі вимог Концепції Нової української школи.1 березня 2018 р. відбулася вчительська естафета «Акценти успішного навчання», на якій об’єдналися вчителі-словесники,історії,географії, іноземних мов.
Педагоги ділилися особливими реформами, методами, формами, презентували свої оригінальні напрацювання, інноваційні підходи щодо організації роботи з учнями на уроках мови, історії, географії.
Методист комунальної установи «БРМК» з української мови і літератури Кісіль О.Л. зацікавила вчителів враженнями від зустрічі з дослідником і популяризатором української мови, автором підручників, методичних посібників для підготовки ЗНО, ДПА з української мови і літератури Авраменком Олександром Миколайовичем.
В обговоренні питань сучасного підходу до викладання словесності взяли участь:
- Татараська Г.В.,вчитель української мови і літератури Гермаківської ЗОШ І-ІІІІ ст. «Як вийти з уроку задоволеним?»;
- Коновальчук Н.М., вчитель –словесник Заліської ЗОШ І-ІІ ст. «Особливості реалізації наскрізних та змістових ліній програм на уроках української мови та літератури»;
- Стасюк Н.М., вчитель-словесник Вовковецької ЗОШ І-ІІ ст. «Використання інноваційних технологій на уроках словесності»;
- Дзик А.П., керівник творчої групи вчителів-словесників, директор Гермаківської ЗОШ І-ІІІ ст. «Інноваційні форми роботи в діяльності творчих груп»;
- Рудан Я.В., директор Бабинецької ЗОШ І-ІІ ст., вчитель історії поділився своїми роздумами про роль вчителя в умовах Нової української школи.
Методист комунальної установи «БРМК» Чупахіна О.М. проаналізувала шляхи саморозвитку та самовдосконалення професійної майстерності вчителя іноземної мови . Акцентувала увагу на ключовій компетенції при вивченні іноземної мови та на формуванні мотивацій у школярів в ході вивчення предмету в рамках Концепції Нової української школи.
Вчитель англійської мови Кривченської ЗОШ І-ІІІ ст. Луговик М.С. презентувала свій досвід роботи з теми: «Позакласна робота як вагомий чинник формування та розвитку мотивації до вивчення іноземної мови».
2 березня 2018р. вчителі хімії, біології, інформатики, фізики, математики, фізичного виховання на панорамі методичних знахідок презентували свій досвід роботи, ділилися напрацюваннями та методичними інноваціями.
Учасники отримали багато позитивних емоцій,випробувавши різні сучасні технології , релаксійні та рефлексійні вправи. Слід відзначити практичність, дієвість, динамічність проведених заходів.